Akcja oszczędzanie ciepła - Oknosfera - sfera niskich cen

Przejdź do treści

Menu główne:

AKCJA OSZCZĘDZANIA CIEPŁA

Coraz częściej i głośniej od pewnego czasu słyszane są głosy o konieczności wprowadzenia systemowych działań skłaniających do zmniejszania zużycia energii. Przy czym najprostszym środkiem prowadzącym do tego celu byłoby po prostu ograniczenie strat energii w budynkach, które są jej głównym konsumentem. Potencjał możliwych do uzyskania w tym zakresie oszczędności jest ogromny. To właśnie nadmierne starty energii są główną przyczyną tak dużego zużycia ciepła. I właśnie na wyeliminowanie tego czynnika nastawione są projekty termomodernizacyjne. Nakładając na to kolejny czynnik, jakim są stale wzrastające ceny energii oraz kurczące się zasoby surowców pewne jest, że inwestycja ta będzie w dłuższej perspektywie bardzo opłacalna.

Wszelkie działania termomodernizacjne, poza ewidentnymi oszczędnościami i poprawą komfortu mieszkania, wpłyną również na podniesienie wartości lokalu. Wprowadzenie w życie z początkiem tego roku w krajach Unii Europejskiej Dyrektywy Unii Europejskiej w sprawie charakterystyki energetycznej powoduje, że obowiązkowe będzie posiadanie dokumentów świadczących o klasie energetycznej budynków. Celem projektu jest, aby osoby kupujące mieszkanie lub dom otrzymywały informację, z jakimi kosztami związanymi ze zużyciem energii muszą się liczyć. Projekt przewiduje objęcie obowiązkiem uzyskania świadectw energetycznych już w tym roku wszystkich nowo budowanych budynków, a dla już istniejących przewiduje okres przejściowy, mogący trwać do 2009 r. Świadectwa umożliwią właścicielom domów i mieszkań wykazanie ich energooszczędności i uzyskanie ceny sprzedaży lub najmu odpowiedniej do jakości budynków.

Pieniądze uciekają przez STARE OKNA

Jednym z najczęściej podejmowanych działań termomodernizacyjnych jest wymiana starych okien. Wszelkie inne działania jak ocieplenie domu, czy wymiana instalacji grzewczej nie przyniosą spodziewanych efektów, jeżeli ciepło będzie uciekać w sposób niekontrolowany przez stare, nieszczelne okna. Dzięki coraz bogatszej ofercie zaawansowanych technologicznie rozwiązań w zakresie stolarki okiennej możliwe jest uzyskanie dużych oszczędności w zużyciu energii. Zachęcamy Państwa do zapoznania się z materiałami, jakie opracowaliśmy na podstawie raportu prezentującego oszczędności w kosztach ogrzewania mieszkań, w wyniku wymiany okien. Raport powstał z wykorzystaniem metodologii obowiązującej w audytach energetycznych i został przygotowany przez audytora energetycznego z listy audytorów energetycznych Ministerstwa Transportu i Budownictwa. Mamy nadzieję, że przedstawione tam fakty przekonają Państwa, że...

WYMIENIAJĄC PRZESTARZAŁE OKNA:

  • Zmniejszycie koszty ogrzewania

  • Polepszycie komfort mieszkania

  • Poprawicie estetykę wnętrza

  • Podniesiecie wartość lokalu


Ocena opłacalności wymiany okien                     Nowa ocena energetyczna budynków
                                                       


Wydatkując pieniądze na nasze produkty ponosisz inwestycję, która szybko się zwróci!!!


DANE KONTAKTOWE
Adres:                                 Telefon/Fax:
ul. Chełmińska 52                 56-46-567-18
86-300 Grudziądz                 535-578-558

E-mail:

Zobacz nas na mapie - kliknij

Pobierz aplikację mobilną
Bądź na bieżąco
z najświeższymi
informacjami z branży

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Otrzymuj na bieżąco informacje
o nowościach i ofertach specjalnych
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego