Idzie przez Grudziądz jesień - wiatry i deszcze niesie - Nowinki i promocje - Oknosfera - sfera niskich cen

Przejdź do treści

Menu główne:

Idzie przez Grudziądz jesień - wiatry i deszcze niesie

Oknosfera - sfera niskich cen
Opublikowany przez w Porady i ciekawostki ·
Tags: jesieńjakuchronićsięprzedzimnemoszczędność

JESIENNY CZAS - NAJWYŻSZY CZAS NA WYMIANĘ OKIEN
Już w tą sobotę tj. 23.09 rozpoczynamy kalendarzową jesień, a wraz z jesienią idą krótsze dni, zimne noce i mroźne poranki.

Jesień to przepiękna pora roku, która często przypomina nam o tym, o czym zapomnieliśmy w ciepłe słoneczne dni wiosny i lata. Częste opady deszczu i silne porywy wiatru zmuszają nas do uszczelniania naszych czterech kątów, a branża budowlana ma pełne ręce roboty. W tym czasie rozpoczyna się także sezon grzewczy, obfitujacy w coroczne podwyżki cen opału i gazu.


Mając na uwadze spadek temperatury i wzmożony ruch w branży okiennej w tym okresie, należy tego typu remonty zaplanować ze sporym wyprzedzeniem. Zarówno okna jak i drzwi produkowane są obecnie głównie według indywidualnych potrzeb i wyborów klienta. Większość firm nie utrzymuje więc stanów magazynowych, a na wyżej wymienione produkty trzeba czekać niejednokrotnie 4, albo nawet 6 tygodni.Zauważmy, że odliczając te 4-6 tygodni od dzisiejszej daty, możemy niestety obudzić się z ręką w przysłowiowym nocniku. Jeśli wyboru nie dokonamy w porę i zima przyjdzie szybciej, a temperatury spadną i nie pozwolą na montaż zamówionych okien lub drzwi, możemy niestety być zmuszeni do czekania i marznięcia oraz znoszenia przeciągów. Na ten czas z pewnością przyda się ciepły koc i kilka kilogramów cierpliwości.

Należy pamiętać także o tym, że w sezonie jesiennym często natrafić można nie tylko na promocje, ale także i podwyżki. W ostatnim roku zanotowano znaczną podwyżkę cen okien i drzwi oraz cen montaży, które wzrosły nawet o 10 procent, w porównaniu z rokiem poprzednim. Tendencja ta niestety wciąż się utrzymuje, a producenci stolarki nie przewidują spadków, ale podwyżki cen surowców.Na nasze szczęście sytuacja ma się dużo lepiej, jeśli chodzi o osłony okienne i drzwi wewnętrzne, które montować można przez cały rok. Dotyczy to zarówno drzwi wejściowych do mieszkań jak i pokojowych, co z pewnością ucieszy tych, którzy mieszkają w blokach, apartamentowcach i kamienicach.

Warto pamiętać, że późną jesienią i zimą, kiedy ruch się zmniejsza wielu producentów oferuje swoje produkty w cenach promocyjnych. Na koniec roku, często też spotkać możemy się z wyprzedażą stanów magazynowych i nadwyżek produkcyjnych, które oferowane są za niższą cenę i z szybkim terminem realizacji.Majac na uwadze wszystkie promocje i wyprzedaże oraz terminy, które oferują firmy montażowe najlepiej uzbroić się w cierpliwość i zanim wpadniemy w zimową monotonię pomyśleć o tym, aby wszystko zaplanować z wyprzedzeniem tak, żeby nikt naszej spokojnej jesienno-zimowej melancholii nie zaburzył.Brak komentarzy


DANE KONTAKTOWE
Adres:                                 Telefon/Fax:
ul. Chełmińska 52                 56-46-567-18
86-300 Grudziądz                 535-578-558

E-mail:

Zobacz nas na mapie - kliknij

Pobierz aplikację mobilną
Bądź na bieżąco
z najświeższymi
informacjami z branży

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA
Otrzymuj na bieżąco informacje
o nowościach i ofertach specjalnych
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego